Jak chronić stal przed ogniem?

Jak chronić stal przed ogniem?

Planując budowę nowej hali produkcyjnej w swojej firmie jaka ma być wykonana ze stali warto już na etapie projektu pamiętać o jej odpowiednim zabezpieczeniu między innymi przed ogniem. Jest to szczególnie istotne jeśli ma być w niej wykonywana obróbka materiałów jakie są łatwopalne. Dzięki temu zyskamy pewność stworzenia jak najlepszych warunków pracy i odpowiedniego zabezpieczenia takiego miejsca.

Zabezpieczenie hali – ochrona przed ogniem

W chwili gdy konstrukcja hali w naszej firmie będzie już gotowa warto przemyśleć to jak odpowiednio ją zabezpieczyć między innymi przed ogniem. W takim celu warto zastanowić się nad skorzystaniem ze wsparcia specjalistycznej firmy jaka dzięki swojemu doświadczeniu zajmie się wykonaniem takiego zlecenia z najwyższą dokładnością. Po zgłoszeniu się do jednej z nich zostaniemy zapytani o to jakiego rodzaju jest to konstrukcja oraz o jej wielkość. Następnie jej pracownik przyjedzie do nas w celu ustalenia tego jaką metodą powinno zostać to wykonane aby uzyskać oczekiwany przez nas efekt. Po takich oględzinach otrzymamy dokładny kosztorys wykonania takiej pracy oraz informację na temat wybranej techniki. Fachowe zabezpieczenie przeciwpożarowe konstrukcji stalowych odbywa się poprzez nakładanie na nie specjalnych warstw farb jakie dzięki swojemu składowi chronią przed ogniem. Po zakończeniu takich prac zostanie nam wystawiony specjalny atest jaki potwierdzi, iż zostało to wykonane zgodnie ze wszystkimi normami i stanowi wysoki poziom ochrony.

Wykonanie takiego zabezpieczenia nowej hali wymaga dopasowania do siebie wielu aspektów od jakich zależne będzie to czy okaże się oni bardzo trwałe. Dzięki wszystkim tym aspektom na pewno uda nam się stworzyć odpowiednie warunki pracy w nowej hali tak aby każdy czuł się w niej bezpiecznie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.blueflamesteel.com!